Leitheds to załoga przemytniczego statku. Mogą przewieźć wszystko wszędzie unikając spotkania z Galaktycznym Imperium za wszelką cenę.
To chyba pierwszy figbarf jaki tu wrzucam. Zazwyczaj tworzę zupełnie nowe figurki z przeróżnych części do swoich MOCy. Nigdy jednak ich nie publikowałem oddzielnie, bo zawsze są częścią większej pracy.
Ta załoga była złożona na konkurs (nie wygrałem), gdzie trzeba było stworzyć tylko figurki, więc dostają wyjątkowo swojego posta na blogu.
Żeby nie było nudno to zastanawialiście się w ogóle skąd nazwa figbarf?
Tak się zwykło nazywać kilka figurek poskładanych z oryginalnych części LEGO z przeróżnych serii.
Figbarf. Fig - wiadomo, to od figurki. Ale barf? W slangu oznacza wymiociny! Ale to też jest powiązane ogólnie z wyrzucaniem z siebie czegoś. I tutaj chodzi o to, że zamiast publikować zdjęcia z jedną figurką "wyrzuca" się ich dużo do jednego zdjęcia. Z angielska "barfing out a bunch of figs", czyli tak na szybko tłumacząc "Wyżygiwać z siebie dużo figurek". Trochę obrzydliwe? Heh.
Dobra, wracamy do naszych przemytników, od lewej:
1. Blin Maden - Mechanik - ze swoich gigantycznym wzrostem dosięgnie wszędzie
2. Onhar Aven - Twi'lek - Inżynier - mózg odpowiedzialny za wszystkie technikalia na statku
3. MD4S - Droid medyczny - wyleczy wszystkie rany
4. Rice Berav - Pilot urodzony na Korelii
5. Orar Tane - Kapitan, ithoriański były senator
Sprawdź inne posty!
TUTORIAL | 21.03.2016
LEGO® Digital Designer to prosty program, który potrafi ułatwić życie każdemu budowniczemu. Dzięki niemu można budować w...
FILM | 21.02.2024
Kontynuujemy cykl animacji poklatkowych zrobionych z okazji 30-lecia Parku Jurajskiego. Co by tu ciekawego napisać o jed...
MOC | 07.08.2025
MOCyk zbudowany właściwie pod jedno zdjęcie. Chodziło za mną od jakiegoś czasu zrobienie takiego klimatycznego kadru wyp...
FIGBARF - Leitheds - przemytnicy ze Star Wars
Autor: Mendelejew | Data: 26.08.2025
Widać od razu czym się kto zajmuje na statku. Udana załoga!
Autor: Kalais (Autor bloga) | Data: 27.08.2025
@Mendelejew
Dzięki za wszystkie komentarze. Widzę, że sporo ich natrzaskałeś :)